Rhonda Byrne - Sekret

Prawo Przyciągania jest uniwersalnym prawem Wszechświata, które towarzyszy nam przez całe nasze życie. Wszystko co nas otacza, meble, dom, samochód, który posiadamy, ludzie, którymi jesteśmy otoczeni, zostało „przyciągnięte” przez nas do naszego życia.

Tzw. „szczęśliwe zbiegi okoliczności” czy „pech”  nie istnieją. Wyobraź sobie, że jesteś wielkim magnesem, a Twoja podświadomość decyduje co przyciągasz do siebie. Pieniądze, szczęście, spokój, niepowodzenia. Wszystko jest zależne od „biegunowości” Twojego magnesu.

Jeśli uważasz, że nie chciałeś przyciągnąć tragedii do swojego życia, nie chciałeś stracić pracy, nie chciałeś stracić ukochanej osoby, nie chciałeś spotkać na swojej drodze osoby, która Cię wykorzystała i oszukała, to masz rację. Połowicznie. Nie chciałeś tych sytuacji przyciągnąć w swojej świadomości, lecz świadomość stanowi tylko 5% wszystkich naszych myśli.

 

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem

C.G.Jung

 

Czy potrafisz przewidzieć swoją następną myśl? Nie. Nie da się tego zrobić, ponieważ myśl najpierw pojawia się w naszej podświadomości,  dopiero później trafia do świadomej części naszego umysłu.

„Zasoby” znajdujące się w Twojej podświadomości kreują Twoje otocznie, sytuacje oraz ludzi, jakich spotykasz w swoim życiu.

Możesz się z tym nie zgodzić. Żyjemy przecież w wolnym kraju, lecz jeśli przyjmiesz do wiadomości, że jesteś w 100% odpowiedzialny za swoje życie i będziesz chciał zmienić w nim coś, co nie funkcjonuje tak, jakbyś tego chciał, zapraszam do śledzenia mojego bloga.

 

Ludzie ponoszą porażki, ponieważ obiektywnie wiedzą, że mogą robić pewne rzeczy, ale podświadomie nie zdają sobie z tego sprawy.

To bardziej niż prawdopodobne, że nawet w tej chwili Twoja podświadomość jest pełna wątpliwości co do tego , czy jesteś w stanie odnieść sukces.

Musisz się ich pozbyć, ponieważ to właśnie one tłumią moc, która w tobie tkwi – zwłaszcza wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz.

Wallace D. Wattles

Be Sociable, Share!