Muszę przyznać się do czegoś. O czymś zapomniałem. Zapomniałem Ci powiedzieć, czym tak naprawdę jest rozwój osobisty. Jakie są jego założenia, czym jest. Dziękuję tym osobom, które zwróciły mi na to uwagę.

Rozwój osobisty ma na celu wzmacnianie naszych silnych cech, pozbycie się ograniczeń, obudzenie naturalnego potencjału, który w nas drzemie, poprawienie ogólnej jakości życia oraz ma pomóc spełnić marzenia
i cele jakie sobie postawimy w życiu. Rozwój polega na nauce.

Rozwój osobisty pomaga:

  • rozwinąć samoświadomość
  • zbudować lub odzyskać utraconą indywidualność
  • rozwinąć talenty i Twoje mocne strony
  • wzbogacić się materialnie
  • rozwinąć się duchowo
  • poprawić jakość i poziom naszego życia
  • poprawić nasze zdrowie
  • zaspokoić nasze aspiracje, ambicje

Myślę, że większość z tych punktów jest zrozumiana. Jeden z nich jest odrobinę kontrowersyjny. Mam na myśli wzbogacanie się, z czysto materialnego punktu widzenia.

Chyba każdy z nas przyzna mi rację, że pieniądze są potrzebne w życiu. Potrzebujemy ich aby mieć gdzie mieszkać, kupić jedzenie, ubrania i inne podstawowe rzeczy. Więc dlaczego mamy czuć się zaspokojeni tym poziomem życia na którym jesteśmy teraz? Jak wielu z nas chciałoby zmienić miejsce zamieszkania, samochód, czy po prostu pojechać na wakacje w jakieś ciepłe miejsce? Ale brak funduszy często nam to uniemożliwia. Wielu z nas wciąż narzeka na braki finansowe, ale wciąż pracuje w tej samej firmie, która nie daje możliwości rozwoju.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają spełniać marzenia. A to w efekcie daje nam szczęście, spełnienie. Jednym z celów rozwoju osobistego jest brak konieczności ograniczania samego siebie.

Podejmując temat rozwoju osobistego, powinniśmy, albo wręcz musimy nastawić się na konieczność zmian. Zmiany naszego sposobu myślenia, postępowania i musimy wyrobić w sobie gotowość do podejmowania decyzji. Praca nad sobą to najtrudniejsza praca jaką dostaniemy do wykonania w naszym życiu. Ale podejmując ją, można osiągnąć wszystko, co sobie założymy.

Jeśli chcesz zarabiać więcej, to musisz podjąć decyzję o poszerzeniu swoich kompetencji i starać się
o wyższe stanowisko, znaleźć inną pracę, lub podjąć dodatkową. 

I jeszcze mała ciekawostka:
LEARN to z angielskiego uczyć się. Natomiast cząstka EARN oznacza zarabiać. Wniosek:
Z przyswajaniem nowej wiedzy, z rozwojem  umiejętności, nasze zarobki powinny wzrosnąć.

Be Sociable, Share!