KłótniaZłość i rozczarowanie to formy negatywnej energii, która nagromadzona w Tobie, może wyrządzić wiele złego.

Zadaj sobie pytanie, czy chowanie w sobie urazy do innej osoby daje Ci siłę do przetrwania? A może masz jednak wrażenie, że ta przeszłość powstrzymuje Cię przed zrobieniem "kroku naprzód" w Twoim życiu?

To nie słowa "Przepraszam", "wybaczam Ci", ale emocje, które się za tymi słowami kryją są ważne. Słowa potrafi wypowiedzieć prawie każdy, ale niewielu potrafi szczerze przeprosić i wybaczyć.

Każdy z nas popełnia błędy. Niektórzy są wręcz nastawieni na wyrządzanie krzywdy, na wykorzystanie Cię od samego początku Waszej znajomości. Chowając do takich osób urazę, tak naprawdę zatruwasz samego siebie. Być może ktoś wykorzystał Twoje dobre intencje, Twoją chęć pomocy i np. pożyczył od Ciebie pieniądze i zniknął bez śladu. Rozpamiętywanie tego w nieskończoność w niczym Ci nie pomoże. A wybaczając tej osobie i zapominając o tej sytuacji, możesz sprowadzić więcej dobrego do swojego życia, niż myślisz

Wybacz sobie. Wybacz sobie błędy, które popełniłeś w przeszłości. Nie bądź do nich przywiązany. Na pewno potrafisz w swoich wspomnieniach znaleźć sytuację, w której słowami lub czynami zraniłeś kogoś. Przeszłości nie cofniesz, dlatego nie marnuj swojej cennej energii na nią, ukierunkuj ją na teraźniejszość i wykorzystaj ją by dać z siebie więcej. Jeśli popełniłeś błędy, postaraj się je naprawić. Póki żyjesz, nigdy nie jest za późno.

Be Sociable, Share!