Twoja afirmacja musi dotyczyć Ciebie!

Twoja afirmacja musi dotyczyć Ciebie i tylko Ciebie. Nikogo innego. Żadnego Franka, Jacka, żadnej Doroty czy Gabrysi. Afirmacja musi dotyczy tylko i wyłącznie Ciebie. Nie możesz wymagać, by ktoś z Twojego otoczenia zmienił się pod wpływem Twoich afirmacji.

Wybieram, by Małgosia kochała mnie mocniej.

Albo co jeszcze gorsze Wybieram, by Małgosia zakochała się we mnie.

Wybieram, by Ania szybko wyzdrowiała.

Wybieram, by Grzesiek odpowiedział za swoje przewinienia!

Te afirmacje dotyczą kogoś innego. A głównym ich celem jest poprawienie Twojego samopoczucia. Nie wydaje Ci się to egoistyczne? Jeśli chcesz wspomóc kogoś, musisz dodać na końcu afirmacji (…)jeśli to jest to,  co może się dla (imię) wydarzyć najlepszego.

Nie możesz ingerować w boski plan, bo może się okazać, że choroba, chwila samotności to bardzo ważny etap, by przyszłość tej osoby była lepsza niż dotychczas. Wielu z nas, czuję się niedocenianym przez szefa, pomimo starań, wypruwania sobie żył i pracy po godzinach. Wybieram, by szef mnie bardziej doceniał. Jest to ingerencja w kogoś innego!

Jak już wspomniałem, afirmacje dotyczą przede wszystkim Ciebie. Dlatego zacznij zmiany od siebie. Wybieram, by czuć się doceniany przez mojego szefa. To afirmacja dotycząca tylko i wyłącznie Ciebie. A dzięki takiemu podejściu, może zaczniesz dostrzegać, że szef tak naprawdę docenia Cię, choć w inny sposób niż tego oczekiwałeś do tej pory. Wniosek z tej lekcji:

Nieodpowiednia afirmacja może sprawić więcej szkody niż pożytku. Pamiętaj o tej zasadzie. Przejrzyj swoje dotychczasowe afirmacje i skoryguj je, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Be Sociable, Share!