Spełnienie marzeńTwoje myśli muszą krążyć wokół tego czego pragniesz, a nie wokół tego czego chcesz za wszelką cenę uniknąć.

Porównaj te dwie afirmację : Nie chcę być biedny, a Chcę być bogaty. Sens pozostaje ten sam, ale jest pewien sekret, który zamierzam Ci zdradzić. Nasz podświadomość nie rozpoznaje słowa nie.

Tak jak pisałem w poprzedniej lekcji, że podświadomość nie rozróżnia przeszłości od przyszłości, tak również nie rozróżnia ona słowa nie. Przypomnij sobie sytuacje, gdy byłeś dzieckiem, a rodzice czegoś Ci zabraniali. Mówili Nie wchodź na krzesło, bo spadniesz, Nie biegaj, bo się przewrócisz. Byłeś pokorny i słuchałeś, czy jednak coś w środku kusiło Cię, żeby postąpić na przekór rodzicom?

Rodzice tak naprawdę sugerowali Ci wykonanie czynności, a ponieważ Twoja podświadomość jest chłonna jak gąbka, wykonywałeś to, czego oni nie chcieli. Wypowiadając Nie chcę być biedny, tak naprawdę skupiasz się na biedzie, braku pieniędzy.

Ford GT by geigercars.de

Dlatego zapamiętaj!

Afirmacje muszą dotyczyć tego czego pragniesz, a nie tego czego chcesz uniknąć!

Kolejna zasada, bardzo istotna przy tworzeniu afirmacji to: Żądaj tylko tego, w co jesteś w stanie wierzyć.

W innym przypadku, bardzo wątpliwe jest, abyś otrzymał przedmiot swoich afirmacji. Co mam na myśli? Jeśli afirmujesz posiadanie nowego Ferrari, a jeździsz kilkunastoletnim samochodem, na koncie pustki, najprawdopodobniej nie przyciągniesz nowego Ferrari do swojego życia.

Zacznij od czegoś mniejszego. Cel Twojej afirmacji powinien być na tyle mały, żebyś w niego wierzył (zmiana auta na nowsze, bądź samochód prosto z salonu, ale niższej klasy niż Ferrari), ale na tyle duży, żeby czuć podekscytowanie na samą myśl o nim, czuć te wibracje w żołądku.

Jeśli wypowiadasz jakąś afirmację, a nie wywołuje ona u Ciebie żadnych emocji, powinieneś ją zmienić. Emocje odgrywają kluczową rolę w skuteczności Twoich afirmacji, ale omówię to w kolejnych lekcjach.

Moja rada. Jeśli coś wydaje Ci się niemożliwe np. Jestem wolny finansowo. Albo Ważę 65 kg. Dodaj do afirmacji słowo wybieram. Twoja podświadomość nie będzie wtedy stawiać oporu. Nie ma dla niej żadnego przymusu, ponieważ dobrowolnie wybierasz to czego pragniesz.

To takie małe oszustwo, które pomoże Ci szybciej osiągnąć zamierzony efekt. Np.  Ja, Michał, wybieram wolność finansową, alboJa, Katarzyna, wybieram by ważyć 65 kg. Podanie swojego imienia, dodatkowo wzmacnia afirmację.

Be Sociable, Share!