Jakość naszych myśli reprezentuje jakość naszego życia

Dr Robert Anthony

 Czym są afirmację?

 Afirmacja jest myślą wprowadzaną w naszą podświadomość. Autosugestią pomagająca zmienić  nasze życie. Uczyń, aby ta zmiana była tą, jakiej oczekujesz.

Dlaczego afirmację są tak ważne?

Większość ludzi na świecie, która chce coś zmienić w swoim życiu, działa „z zewnątrz do środka”, zamiast „z środka na zewnątrz”. Chcą zmieniać wszystko co ich otacza, żeby ich życie uległo poprawie, kompletnie nie zważając na to co się dzieje w nich samych. Jeśli naprawdę chcemy coś zmienić w otaczającym nas świecie musimy dokonywać zmian najpierw w nas samych, zmiany na zewnątrz będą dokonywały się automatycznie, czasem niepostrzeżenie. Afirmacje są genialnym narzędziem do zmiany sposobu postrzegania świata.

Dlaczego akurat afirmację? Jest to niezwykle proste, darmowe narzędzie, które wykorzystane odpowiednio jest bardzo skuteczne. Aby stworzyć skuteczną afirmację, potrzebne będzie:

  • Przeczytanie i przeanalizowanie lekcji tego kursu
  • Kartka
  • Długopis

Chyba nie są to zbyt duże wymagania i każdy może je spełnić.

 

Czy one naprawdę działają?

Afirmacje działają zawsze, w każdej chwili naszego życia.

Wiele osób używało afirmacji, wiele z nich zrezygnowała, ponieważ stwierdzili, że nie działają. Problem nie leży w nieskuteczności afirmacji, lecz w naszej podświadomości, która skutecznie udaremnia nasze starania.

Ludzie często sabotują samych siebie, okłamując się. Wyobraź sobie taką afirmację: „W przyszłym roku zarobię 1.000.000 zł”. Teraz „złap” myśli, które przyszły Ci do głowy. „Kogo Ty oszukujesz?”, „Nie jesteś wart takich pieniędzy, po prostu na nie, nie zasługujesz”. Pojawiło się w Twojej głowie coś takiego? Przykłady negatywnych myśli można mnożyć i mnożyć. Afirmacja, którą wypowiadasz nie zadziała, jeśli nie wierzy w nią Twoja podświadomość.

Pokażę Ci, jak sprawić, by nasza podświadomość grała z nami w jednej drużynie.

Jak używać afirmacji?

Afirmacje powinny być powtarzane CO NAJMNIEJ dwa razy dziennie. Tuż przed położeniem się spać i zaraz po przebudzeniu się. Jeśli zlecimy coś naszej podświadomości przed zaśnięciem, zmuszamy ją do rozwiązania „problemu”. A ponieważ nasza podświadomość pracuje 24/7 365 dni w roku, powinniśmy ją wykorzystywać, by pomagała nam osiągnąć sukces.

Zaraz po przebudzeniu nasz umysł jest chłonny jak gąbka, musimy wykorzystać ten czas, by zakorzenić w nim nasze afirmację.

Oczywiście im częściej będziemy sobie powtarzać afirmację, im dokładniej będziemy sobie wyobrażać ich efekt końcowy, im więcej pozytywnych emocji będzie nam towarzyszyć przy wizualizacji, tym szybciej osiągniemy zamierzony efekt.

Zatem: DO DZIEŁA!

<p class="MsoNormal"
Be Sociable, Share!