Ty - Twój największy wróg
Odpowiem krótko – Ty nim jesteś. Patrzysz na ludzi, którzy osiągają sukces, być może zazdrościsz im, że mają pieniądze, sławę, że odnieśli sukces. Może podziwiasz ich i mówisz sobie:
im się udało, mieli szczęście. Nie dostrzegasz pracy, którą włożyli by go odnieść. Czasami są to krew, pot i łzy. Czasem są to zarwane noce. Często okupione to jest dużą dawką stresu.

Największą przeszkodą jaką masz do pokonania są Twoje słabości. Lenistwo, brak wiary w siebie, w swoje umiejętności, złe nawyki, brak motywacji.

Chciałem Ci przytoczyć historię zdobycia olimpijskiego złota przez hokeistów USA w 1980 roku. Film Cud w Lake Placid, jest oparty na faktach. Hokeiści z Ameryki poświęcili wszystko by spełnić swoje marzenie
o mistrzostwie. Pokonali wówczas, niepokonaną
przez 15 lat
drużynę Związku Radzieckiego. W filmie ukazane są mordercze treningi do późnej nocy, są sceny, w których ludzie przekraczają bariery, które wydawały się nie do pokonania.

Trening, praca, wysiłek, wytrwałość i determinacja. Dzięki temu osiągnęli to, czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej. Trener Herb Brooks, udowodnił zawodnikom i całemu światu, że nie istnieją rzeczy niemożliwe, że chcieć to móc. Pomimo wielu momentów, w których zawodnicy się załamywali, on się nie poddawał. Wytrwale i umiejętnie prowadził swoich zawodników do celu. Pomimo przeciwności jakie los rzucał mu pod nogi, wciąż się podnosił.

Get rich or die tryin – autobiografia 50 Centa, jednego z najbardziej znanych raperów na świecie. Nie będę oceniał jego twórczości, zresztą film nie opowiada o tekstach rapera, tylko o jego drodze na szczyt,
o pokonywaniu własnych słabości, o tym, że jeśli posiadasz marzenia i wytrwale dążysz do ich spełnienia, spełnisz je.

Oparta w głównej mierze na faktach, historia czarnego rapera. Mając 8 lat jego matka zostaje zamordowana, a wychowaniem zajmują się dziadkowie. Zaczyna handlować narkotykami. Pomimo swojego "fachu" pracuje dużo ciężej niż reszta. Dzięki temu szybko zdobywa pieniądze. Ciągle jednak marzy, by zostać raperem.

Szef gangu postanawia jednak ostudzić jego zapał, i to dosłownie. Wydaje na niego wyrok śmierci.
50 Cent zostaje postrzelony 9 razy z bliskiej odległości, jedna z kul trafia w policzek. Raper wraca do zdrowia przez kilka miesięcy. Nie rezygnuje jednak ze swojego marzenia i, pomimo bycia na "czarnej liście" wytwórni, stara się wydać płytę. Udaje mi się to, spełnia swoje marzenie.

W ciągu pierwszego tygodnia płyty na rynku, sprzedaje 900.000 kopii. Po sukcesie pierwszej płyty, otwiera własną wytwórnię. Jego sukces okupiony pracą, walką i krwią, udowadnia, że środowisko w jakim żyjemy, w jakim się wychowujemy, nie determinuje naszej przyszłości. To my o niej decydujemy!

Dookoła Ciebie krąży wiele pokus, na każdym kroku czyhają na Ciebie wymówki, które zatrzymują Cię
w drodze do celu. To czym się zajmiesz zależy tylko od Ciebie.

Jeśli niestrudzenie będziesz dążył do celu, osiągniesz go. Ty jesteś swoim największym przeciwnikiem, tylko Ty możesz siebie powstrzymać przed osiągnięciem wymarzonego celu. Każdemu z nas zdarza się zbłądzić na swej drodze, ważne, żeby wrócić jak najszybciej na właściwe tory i wytrwale dążyć do przodu.

Nie poddawaj się, gdy spotka Cię jakaś przeszkoda. Wszystko w życiu ma swój cel, każda przeszkoda może Cię czegoś nauczyć. Doświadczenie jest czymś co zdobywamy razem z wiekiem. A wykorzystując mądrze swoje doświadczenie, szybciej osiągniesz metę.

Wykorzystuj wiedzę i doświadczenie innych, ucz się od najlepszych. Nigdy nie przestawaj się uczyć.
To spowoduje, że Twój umysł będzie świeży, otwarty na wszelkie nowości i różne rozwiązania.

Nigdy nie czuj się zaspokojony, doceniaj wszystko co posiadasz, ale nie dopuść do siebie uczucia zaspokojenia. To spowoduje stagnację. Gdy osiągniesz cel, wyznacz sobie kolejny. Non progredi est regredi – nie czynić postępów to cofać się.

Bądź ciekawy świata. Odkrywaj go. Zdobądź go.

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Jeśli chcesz je spełnić, uczyń z nich cel. I każdego dnia rób coś, co Cię do niego przybliża. Tylko w ten sposób możesz urzeczywistnić swoje pragnienia.

Be Sociable, Share!