Koniec czy początek?Wielu z nas było w sytuacji, w której pewien etap życia kończył się. Była to podstawówka, liceum, studia. Był to związek, może małżeństwo, utrata pracy.

Pomimo, że dany rozdział w naszym życiu zakończył się, żyjemy czasem przeszłością, nie zważając na sytuacje, jakie życie podtyka nam pod nos. Lekceważymy te okazje, pomimo tego, że mogą okazać się dla nas naprawdę ważne, dla nas i naszej przyszłości.

Nie odrzucaj przeszłości, nie pozbywaj się wspomnień. Przeszłość Cię ukształtowała, dzięki niej jesteś w miejscu, w którym stoisz obecnie. Nawet jeśli to miejsce nie jest takie, jakie sobie wymarzyłeś. Przeszłość przynosi doświadczenie, przynosi wiedzę. Ale to doświadczenie trzeba wykorzystać w teraźniejszości. Z przeszłości, z popełnionych błędów, z porażek, trzeba wyciągnąć wnioski. A następnie wprowadzić zmiany w swoje życie.

Boimy się, co stanie się z nami po rozstaniu z bliską osobą. Boimy się, gdy stracimy pracę. Boimy się – bo nowe, oznacza nieznane. Boimy się, co będzie jutro, nie zważając na to co jest "dziś". Może właśnie przechodzisz obok osoby, która posiada cechy Twojej/Twojego wymarzonej partnerki/partnera? Może utrata pracy miała uświadomić Ci, że stać Cię na więcej? Może okazja, która pojawiła się w Twoim życiu, jest jedyna w swoim rodzaju.

Nie oszukujmy się. Nie możesz być pewien, co się stanie, jeśli podejmiesz daną decyzję. Nie możesz być pewien, co się zmieni, nikt tego nie wie. Jeśli nie podejmiesz żadnej decyzji, najprawdopodobniej nic się nie zmieni. Zdarza nam się tkwić w martwym punkcie, nie widzimy z niego wyjścia.

Zdradzę Ci coś, jeśli chcesz z niego wyjść, musisz DZIAŁAĆ. Im dłużej zwlekasz z podjęciem decyzji i rozpoczęciem działań, tym więcej swojego bezcennego czasu tracisz. Nie użalaj się nad sobą!

Pamiętaj, że nieważne jest, co inni myślą o Tobie, ważne jest, co Ty myślisz o sobie.

JESTEŚ WYJĄTKOWY i jedyny w swoim rodzaju. Drugiej takiej osoby nie ma na Ziemi. Pamiętaj proszę o tym. Żyjąc przeszłością, marnujesz teraźniejszość, a to jedyny czas, nad którym panujesz.

Koniec "czegoś" jest początkiem "czegoś" nowego. Uczyń z "nowego" przygodę, ekscytującą i pełną wrażeń.

Be Sociable, Share!