Bądź wdzięczny

Potrafisz podziękować życiu, za to co posiadasz?

Spójrz na plakat, na jego poszczególne fragmenty. Potrafimy skupiać się na tym, czego nam brakuje, a nie potrafimy docenić tego, co posiadamy

Obudziłeś się dzisiaj rano, prawdopodobnie wstałeś z łóżka, na którym leżałeś pod ciepłą kołdrą, poszedłeś do łazienki, żeby ogarnąć się trochę, później powędrowałeś do kuchni, kawa, śniadanie. Potem założyłeś na siebie czyste ubranie i wyszedłeś do szkoły/pracy. Dla Ciebie to rutynowy poranek. W kieszeni jakieś drobne na lunch, czy kawę w czasie przerwy.

Teraz spójrz na plakat. Jesteś w 8% najbogatszych ludzi na świecie, a mimo tego, sądzisz, że masz mało.

W szkole dostałeś szanse, by nauczyć się czytać, liczyć.

Budząc się rano, nie zastanawiasz się, czy zostaniesz zabity podczas inwazji obcych wojsk na Twoje miasto, czy uda Ci się przeżyć jeszcze jeden dzień wojny.

Może to drastyczne przykłady, ale pamiętasz, czy kiedykolwiek otworzyłeś oczy, dziękując światu, za to, że dał Ci kolejny dzień życia?

Czy potrafisz docenić to co masz, za nim utracisz to bezpowrotnie?

Bycie wdzięcznym wywołuje w nas pozytywne uczucia, budzi w nas pozytywną energię. Skorzystaj z poranka, by pozytywnie nastawić się do życia.

Gdy obudzisz się jutro, powiedz "Dziękuję" światu, jeśli nie możesz na głos, zrób to w myślach. A teraz wędrując po domu, za każdym razem, gdy postawisz swoją stopę na ziemi powtórz sobie w głowie "Dziękuję". Chociaż 10 razy każdego poranka, a zobaczysz, że to pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Podziękuj współpracownikowi, że przyniósł Ci kawę. Zaproponuj ją sam. Podziękuj, jeśli ktoś przytrzymał Ci drzwi, gdy wchodziłeś. Wdzięczność ma wielką moc, która ładuje Twoje baterie. Wykorzystaj ją na swoją korzyść. Kładąc się do łóżka, podziękuj za przeżyty dzień. Pamiętaj, że Twoja podświadomość pracuje 24/7, dlatego warto przed zaśnięciem zająć ją czymś pozytywnym.

  

Be Sociable, Share!