Czym jest sukces?

Czym jest sukces
w dzisiejszych czasach?

 Przeczytaj czym jest sukces wg Ralpha Waldo Emersona:


Śmiać się często i mocno kochać;

Zdobyć szacunek ludzi inteligentnych i przywiązanie dzieci;

Zasłużyć na uznanie uczciwych krytyków i znieść zdradę fałszywych przyjaciół;

Cieszyć się pięknem;

Znajdować w innych to, co najlepsze;

Dawać z siebie, nie oczekując nawet przez chwilę zapłaty;

Uczynić świat trochę lepszym, zostawiając po sobie zdrowe dziecko, uratowaną duszę, kawałek wyplewionego ogrodu czy poprawę warunków społecznych;

Bawić się oraz śmiać z entuzjazmem i śpiewać z zachwytu przez całe życie;

Wiedzieć, że choć jeden człowiek mógł zaczerpnąć głębszego oddechu, bo żyliśmy;

To znaczy odnieść sukces.

Ralph Waldo Emerson (1803 – 1882)

 

Żyjemy w czasach, w których pogoń za pieniędzmi i karierą stał się najważniejszym życiowym wyścigiem. Niestety zapominamy o tym co ważniejsze w naszym życiu. Rodzina, miłość, przyjaciele, szczęście, zdrowie i wewnętrzny spokój.

Człowiek sukcesu to człowiek dobrze zarabiający, na wysokim stanowisku w dobrze prosperującej firmie. A przynajmniej, takie jest przekonanie.

Pieniądze są potrzebne w życiu, to nie ulega dyskusji. Pozwalają godnie je przeżyć, pozwalają spełniać marzenia, podróżować. Ale cóż nam z wystawnego życia, jeśli nie mamy z kim go dzielić?

Czy potrafisz uśmiechnąć się, wyglądając za okno i widząc otaczający Cię świat?
Zatrzymaj się na chwilę w codziennym biegu. Rozejrzyj się dookoła, dostrzeż ile piękna Cię otacza. Zacznij je dostrzegać, a życie przyniesie Ci go znacznie więcej.

Potrafisz zrobić coś zupełnie bezinteresownie? Przepuść kogoś w drzwiach, uśmiechnij się do kogoś, kto przechodzi obok Ciebie. Zwykły uśmiech potrafi ukoić zmęczone nerwy. Podziękuj komuś za wykonaną dla Ciebie pracę, a prawdopodobnie następnym razem wykona ją jeszcze lepiej.

Wybrałeś się do restauracji, bądź uprzejmy dla kelnera, wbrew opinii niektórych, kelner też jest człowiekiem. Uprzejmi goście są obsługiwani szybciej i z większą życzliwością.

Szanuj innych, inni okażą szacunek Tobie. Życie działa na zasadzie "daj a otrzymasz, zabierz a będzie Ci zabrane". 

Szanuj swoją rodzinę, pokaż im, jak bardzo są dla Ciebie ważni. Wykaż się cierpliwością i zrozumieniem dla nich. Nikt nie jest idealny, każdy z nas miewa gorsze dni.

Jeśli kochasz, okaż to, uśmiech ukochanej osoby da Cie wiele radości.

Dbaj o swoich przyjaciół. Tych prawdziwych. Oni są wielkim skarbem. Zadzwoń do nich, zapytaj po prostu: "Co słychać?", co wg Ciebie może znaczyć niewiele, dla innych może być czymś ważnym.

Człowiek sukcesu, to człowiek szczęśliwy, spełniony, postępujący zgodnie ze swoimi przekonaniami, ze swoim sumieniem. To osoba, która potrafi cieszyć się z rzeczy małych, doceniać innych ludzi i to co go otacza.

Dla człowieka sukcesu, pieniądze nie są jedynym życiowym celem, a jedynie narzędziem, by stawać się coraz lepszym.

Be Sociable, Share!