Rezygnacja - najłatwiejsza z dróg

Człowiek może się posunąć o wiele dalej, by uniknąć tego, czego się boi, niżby zyskać to, czego pragnie  Dan Brown

Z jak wielu rzeczy rezygnujemy przez strach który ogarnia nasze serca i umysły?

Rezygnujemy z  marzeń, z planów, ze szczęścia, woląc oddać swoją energię życiową przeświadczeniu, że "to nie może się udać", zakładając z góry swoją porażkę. Dlaczego właśnie w ten sposób postępujemy?

Boimy się zmieniać cokolwiek w naszym życiu. Tkwimy w tzw. strefie komfortu, która często wcale nie jest taka komfortowa jakby nam się mogło wydawać.

Od jak dawna chodzisz do pracy, której nie lubisz? Uważasz, że musisz. Okłamujesz samego siebie. Tak jest prościej,ale czy Twoja praca satysfakcjonuje Cię w sferze np. finansowej? Czy wykonujesz ją, bo nie widzisz innej możliwości? Też tak myślałem. Otworzyłem się na nowe możliwości i wziąłem życie w swoje ręce. Gdy Twoja praca zacznie sprawiać Ci przyjemność, czas spędzony w niej szybciej minie
i poziom satysfakcji będzie większy.

Nie proponuję, byś od razu rzucił swoją pracę, później będziesz mnie wyklinał. Ale pracując, również masz możliwość poszukiwania innych możliwości, w których będziesz się bardziej realizował. A gdy nadarzy się okazja, którą będziesz zainteresowany, podejmij działanie.

Jak często rezygnowałeś ze swoich marzeń? "To nie ten czas, brak mi pieniędzy, okoliczności nie sprzyjają". Jak dużo jeszcze wymówek potrafisz wymyślić? Chcesz być marzycielem, to Twoja decyzja. Ale marzenia są po to by je realizować.

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń Mikołaj Gogol

Wolisz stracić czas, pieniądze, czy swoje marzenie? Czas leczy rany, pieniądze rzecz nabyta, a niezrealizowane marzenie ciągle będzie w Tobie tkwić. Zadaj sobie pytanie: Co może stać się złego, jeśli zrealizuje swoje marzenie? Możliwe, że do Twojej głowy przyjdą różne czarne myśli. A teraz odpowiedz sobie na pytanie: A co jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli? Myślę, że będziesz spełniony, szczęśliwy.

Musisz znaleźć w sobie odwagę, by postawić pierwszy krok, bo on jest często najtrudniejszy. Nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku.

Be Sociable, Share!