Jesteś lepszy, niż myślisz, że jesteś

Każdemu zdarzają się gorsze dni, brak nam motywacji, jesteśmy "na nie", brakuje nam sił. To normalne, jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do zwątpienia. Nie możesz jednak pozwolić, żeby zwątpienie zapanowało nad Tobą i przejęło władzę!

 „Jestem beznadziejny/-a”, „Nic mi się nie udaje”, „Znowu zawaliłem/-am” – znasz to, prawda? Nie wolno Ci poddawać się takim myślom, bo to nie one opisują Ciebie. Te myśli są wyłącznie efektem negatywnych emocji jakie niosą porażki w naszym życiu. Za każdym razem, gdy takie myśli Cię ogarną, nie pozwól wmówić sobie, że jesteś do niczego – powtarzaj: „Okej, tym razem się nie udało, ale następnym razem pokonam przeciwności, odniosę sukces!”

Nie załamuj się chwilowymi porażkami – czasem porażki też są potrzebne, żeby móc wyciągnąć wnioski na przyszłość i poprawić własne błędy. Porażki są nieodłącznym elementem drogi każdego człowieka. To własnie dzięki błędom jakie popełniamy uczymy się najwięcej, pod warunkiem, że potrafimy wyciągnąć wnioski z niepowodzeń.

Jesteś lepszy, niż wydaje Ci się, że jesteś! Wahania i wątpliwości są normalne, dlatego nie bój się wykazać odrobiną samouwielbienia i zapewnić w takich przypadkach samego siebie, że Twoja jesteś wartościowym człowiekiem i byle bzdura nie załamie Twojej wiary w sukces. Uwierz w siebie, szanuj siebie i pamiętaj o tym, że nikt nie może odbierać Ci wewnętrznej siły dopóki sam, dobrowolnie, jej nie oddasz.

Be Sociable, Share!