Dlaczego to nie działa?Wiele osób obejrzało film Rhondy Byrne „Sekret”. Była to pierwsza, zakrojona na tak dużą skalę, „kampania” dotycząca Prawa Przyciągania, jak go wykorzystać w swoim życiu. Brakuje tam niestety kliku ważnych punktów:  Law of Attraction (Prawo Przyciągania) jak sama nazwa wskazuje, jest prawem Przyciągania (attract) i Akcji (-action).

1) Pragnienia materialne

Wyobrażanie sobie przedmiotu Twoich pragnień, jest potężną siłą i ważnym pierwszym krokiem. Po nim musi nastąpić kolejny – czyli podjęcie działania. Rhonda Byrne swoimi myślami nie stworzyła „Sekretu”, swoimi myślami przyciągnęła pomysł, by stworzyć książkę. Następnie rozpoczęła badania nad Sekretem. Postanowiła spisać wyniki swoich badań, rozmyślań i ostatecznie napisała książkę. Znalazła wydawcę, który wydał książkę. Pomysł i działanie – to kryje się za Prawem Przyciągania.

2) Pragniemy przyciągnąć idealnego partnera/partnerkę. 

Jak często to my wybieramy sobie, kto jest tą osobą? Marek z pracy? Karolina z sąsiedztwa? To postępowanie wbrew „wolnej woli człowieka”. Powinniśmy wybrać cechy idealnego partnera/ idealnej partnerki, zarówno cechy fizyczne jak i cechy charakteru. Na świecie istnieje ponad 6 miliardów(!!!) ludzi. Twoje wewnętrzne „ja” ma duży wybór, więc nie ograniczaj swojej podświadomości.

3) Stosowanie jedynie afirmacji

Afirmacje są jedną z możliwości, dzięki którym możemy zmienić naszą podświadomość. Czasem zdarza się jednak , że nasz system przekonań, paradygmat, wg którego postępujemy, jest bardzo silnie zakorzeniony w naszej podświadomości i same afirmacje nie są w stanie go zmienić. Musimy wtedy wspomóc się innymi technikami oczyszczania podświadomości lub skorzystać z pomocy coach`a.

Prawo Przyciągania wsparte działaniem, pozwoli nam osiągnąć zamierzone efekty. Nie licz na to, że świat spełni Twoje życzenia, tak jak Dżin spełniał życzenia Aladyna.

Potrzebny jest też Twój wkład pracy, Twoje działanie. Zaszczep pozytywne myśli w Twojej podświadomości, aby działa po Twojej stronie, a nie przeciw Tobie.

Be Sociable, Share!